Farkasok

Farkasok világa

Vérfarkaseredetek Franciaország
Vérfarkaseredetek Franciaország

Vérfarkaseredetek Franciaország   A francia vérfarkasok dokumentálása visszanyúlik 1214-ig és 1198-ig. 1214-ben Gervaise Tilbury-ból jelentette IV. Otto császárnak, hogy az Auvergnei emberek teliholdkor farkassá változnak. 1198-ban Marie de France megírta a Bisclavret-et (A vérfarkas), ami egy…

Párzás
Párzás

Párzás   A hím gyakran egy évnél is tovább udvarol a nősténynek, viszont a kapcsolat, ami kialakul az elfogadás után több évre szól. Erős köteléket létrehozva a két fél közt. A szaporodás a falkában a domináns alfa-pár előjoga. A falka többi tagjára a monogámia jellemző. Az alfa-nőstény az…

Étrend
Étrend

Étrend    A kutyafélékhez hasonlóan húst, csontot és növényeket eszik. A falka erejét kihasználva vadászik önmagánál jóval nagyobb termetű növényevőkre pl: jávorszarvas, pézsmatulok. A falkából kitaszítottak egyedül többnyire rágcsálókat és kisebb állatokat tudnak elejteni.  A falka kitartóan…

Birtoklás
Birtoklás

Birtoklás   Letelepedés idején megtartja a területének határait, de nem ellenőrzi rendszeresen. Bízik a kijelölt határaiban. A szomszédos falkákkal kölcsönösen tisztelik egymás területi határait. Letelepedéskor napi 5-6 km-t jár be a farka a teljes területből, ami akár három hét járásnyi is…

Farkas életmódja
Farkas életmódja

Farkas életmódja   A farkas rendkívül szervezett csoportokban, falkákban él. Egymással bizonyítottan kommunikálnak, amit farkasüvöltésnek nevezünk.  Farkasüvöltések jelentése lehet az összetartozásuk erősítése, aktivitásuk szinkronizálásának segítését, vagy területkijelölésre. A testbeszédüket…

süti beállítások módosítása